هموطنان عزیز!

نیازمندی فزاینده به تحصیلات عالی یکی از مهمترین موارد رشد کمی نهادهای تحصیلی به شمار می‍‌‌‌رود. ارتقای مداوم کیفیت مستلزم ارزشیابی، ارزیابی، حسابدهی، شفافیت و اعتباریابی در نهادهای تحصیلات عالی کشور می‌باشد. در دنیای امروزی موجودیت شبکه‌های گسترده‌‌ی ارتباطی و معلوماتی فشرده‏گی زمان و مکان را فراهم نموده؛دنیا را به عنوان یک دهکده جهانی در آورده است. تحصیلات عالی نیز از این دگرگونی تغییرات اساسی یافته است. به نظر میرسد در شرایط پیچیده کنونی نهادهای تحصیلی نیازمند راهکارهای نو و مؤثر هستند تا علاوه از برقراری شبکه تعاملی و تبادل جهانی دانش و تکنالوژی به گفتمان میان فرهنگ‌ها و تمدن‌ها نیز یاری رسانند؛ به گونه مثال از تدریس چند زبانی، تبادل محصلان و اعضای کادرعلمی، ایجاد شبکههای اطلاع رسانی ( ویب سایتها…) و هماهنگ کردن معیارهای اندازه گیری و ارزیابی تحصیلات عالی و مهارتهای تخصصی و اکادمیک در سطوح منطقه یی و بین المللی می توان نام‌برد. یکی از تحولات جدید، ایجاد پوهنتون‌های مجازی است که منجر به تحولات الگوهای پایدار علمی شده است. عمق و دامنه تحولات جهانی در حدی است که نه تنها نظام اکادمیک و پوهنتونی را متحول ساخته؛ بلکه اهداف و مقاصد آن را نیز دگرگون نموده و چالش‌های عمده و اساسی را پیش‌روی برنامههای تحصیلی قرار داده است.

3 hours 15 minutes ago

پیام رئیس تضمین کیفیت و اعتباردهی 

ب

عکس ها و ویدیو ها عکس ها و ویدیو ها

ورکشاپ آموزشی تفسیر چارچوب معیار های جدید تضمین کیفیت در زون شرق

بازدید از پوهنتون دعوت

ورکشاپ آموزشی چارچوب و برنامه های علمی از طرف ریاست تضمین کیفیت و اعتباردهی وزارت تحصیلات عالی در زون جنوب شرق

جلسه با ادارات مختلف وزارت تحصیلات عالی در مورد فورم عدم مسولیت

تازه ترین اخباراخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۷/۲۷ - ۱۲:۳۱
Background image

بورد تضمین کیفیت و اعتباردهی

جلسه بورد تضمین کیفیت و اعتباردهی پیرامون موضوعات شامل اچندا مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ تدویر گردید.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۷ - ۱۵:۵
Background image

ورکشاپ آموزشی تفسیر چارچوب معیار های جدید تضمین کیفیت

هیئت ریاست تضمین کیفیت و اعتباردهی وزارت تحصیلات عالی تحت ریاست استاد شاکر وحیدی در ورکشاپ آموزشی تفسیر چارچوب معیار های جدید تضمین کیفیت به مسؤلان نهاد های تحصیلی دولتی و خصوصی زون شرق. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۸ - ۱۴:۵۴
Background image

ورکشاپ اگاهی دهی چارچوب حفظ سند اعتباردهی

 به تاریخ 27 و 28 میزان 1401 ورکشاپ آموزشی چارچوب حفظ سند اعتباردهی  برای نهاد های اعتباردهی شده در مقر وزارت تحصیلات عالی برگزار گردید.